Vishay Thin Film PHP00805E1292BST1
PHP00805E1292BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E1292BST1
Brief Description
RES SMD 12.9K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E1292BST1.pdf
Availability of PHP00805E1292BST1
QUANTITY
PHP00805E1292BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E1292BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E1292BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E1292BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E1292BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E1292BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E1292BST1
IC USB DISTRIB SW QUAD 16-SOIC datasheet.pdf
HEAT SINK 17MM X 17MM X 7.5MM datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-3 datasheet.pdf
SWITCH SPDT 10A LOWFORCE HNG LVR datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
2.54MM SRSW TH W/O CAP 3CKT datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
IC OPAMP 16V CMOS SOT23-58MSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf