Vishay Thin Film PHP00805E1781BBT1
PHP00805E1781BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E1781BBT1
Brief Description
RES SMD 1.78K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E1781BBT1.pdf
Availability of PHP00805E1781BBT1
QUANTITY
PHP00805E1781BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E1781BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E1781BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E1781BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E1781BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E1781BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E1781BBT1
OSCILLATOR CMOS PROG 5V 0E datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS DL R/A 30GOLD datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12V 2.8KHZ PANEL datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN FPC TOP 15POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 4.5-9VIN 24VOUT datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf