Vishay Thin Film PHP00805E2130BBT1
PHP00805E2130BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E2130BBT1
Brief Description
RES SMD 213 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E2130BBT1.pdf
Availability of PHP00805E2130BBT1
QUANTITY
PHP00805E2130BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E2130BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E2130BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)213
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E2130BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E2130BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E2130BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E2130BBT1
IC REG BCK BST INV ADJ 1.5A 8DIP datasheet.pdf
COVER DUCT PVC WHITE 3"W X 6' datasheet.pdf
TERM BLCK RCPT 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER #8 NYLON 1.4MM datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 0.1% 0.15W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CAP CER 7600PF 18KV SCREW datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf