Vishay Thin Film PHP00805E2522BST1
PHP00805E2522BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E2522BST1
Brief Description
RES SMD 25.2K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E2522BST1.pdf
Availability of PHP00805E2522BST1
QUANTITY
PHP00805E2522BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E2522BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E2522BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E2522BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E2522BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E2522BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E2522BST1
CONN PIN 22-28AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
IC CLK ZDB 5OUT 133MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 12POS PANEL MT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6 OHM 5% 300W datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.7A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 800V 1.5A datasheet.pdf
MOTOR BLDC 36V 20.5A 3PHASE 175W datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Low Cost 270 MHz Differential Receiver Amplifiers IC datasheet.pdf