Vishay Thin Film PHP00805E3200BBT1
PHP00805E3200BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E3200BBT1
Brief Description
RES SMD 320 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E3200BBT1.pdf
Availability of PHP00805E3200BBT1
QUANTITY
PHP00805E3200BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E3200BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E3200BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)320
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E3200BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E3200BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E3200BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E3200BBT1
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 1.67 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
LPP 7.50/90/12 BK datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 26POS datasheet.pdf
CBL RIBN 25COND 0.050 BLK 328.1' datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V 24V +/-12V 110W datasheet.pdf