Vishay Thin Film PHP00805E4870BST1
PHP00805E4870BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E4870BST1
Brief Description
RES SMD 487 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E4870BST1.pdf
Availability of PHP00805E4870BST1
QUANTITY
PHP00805E4870BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E4870BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E4870BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E4870BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E4870BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E4870BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E4870BST1
CONN AUDIO 4PIN 2.5MM STEREO SMT datasheet.pdf
CONN RCPT 14-16AWG CRIMP TIN datasheet.pdf
SWITCH UNIT ALT ILLUM RECT datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 46POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DUAL .100 GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 211MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A DO214AC datasheet.pdf