Vishay Thin Film PHP00805E4930BBT1
PHP00805E4930BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E4930BBT1
Brief Description
RES SMD 493 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E4930BBT1.pdf
Availability of PHP00805E4930BBT1
QUANTITY
PHP00805E4930BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E4930BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E4930BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)493
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E4930BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E4930BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E4930BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E4930BBT1
FIXED IND 470UH 910MA 833 MOHM datasheet.pdf
IC CLOCK DRIVER 1.8V LP 52-BGA datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38MM 230VAC TERM datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 10PWR 12SGL 1.57MM datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.02% 1/20W 0505 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE SKT RA datasheet.pdf