Vishay Thin Film PHP00805E9202BBT1
PHP00805E9202BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E9202BBT1
Brief Description
RES SMD 92K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E9202BBT1.pdf
Availability of PHP00805E9202BBT1
QUANTITY
PHP00805E9202BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E9202BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E9202BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)92k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E9202BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E9202BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E9202BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E9202BBT1
IC OPAMP GP 1MHZ 8SO datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN CAP CVR SHORT FOR BNC JACK datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 178 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf