Vishay Thin Film PHP00805E9760BST1
PHP00805E9760BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E9760BST1
Brief Description
RES SMD 976 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E9760BST1.pdf
Availability of PHP00805E9760BST1
QUANTITY
PHP00805E9760BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E9760BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E9760BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E9760BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E9760BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E9760BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E9760BST1
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 2.1A 8MICRO datasheet.pdf
IC DUAL 4BIT SYNC BINAR 16-SSOP datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 11K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR AMBIENT LIGHT DGTL 6SON datasheet.pdf
BLADE HEX SOCKET 9MM 4.56" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP 470 UF 20% 16 V datasheet.pdf