Vishay Thin Film PHP00805H2522BBT1
PHP00805H2522BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H2522BBT1
Brief Description
RES SMD 25.2K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H2522BBT1.pdf
Availability of PHP00805H2522BBT1
QUANTITY
PHP00805H2522BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H2522BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H2522BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H2522BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805H2522BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H2522BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805H2522BBT1
RES SMD 24K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC PMU FOR APPL PROCESSOR 40-LLP datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 1.3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 237 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 100MA 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
TV 23C 21#20 2#16 SKT RECP datasheet.pdf
TV 19C 19#20 PIN RECP datasheet.pdf
3,3UF 35V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf