Vishay Thin Film PHP00805H3281BBT1
PHP00805H3281BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H3281BBT1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.28K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H3281BBT1.pdf
Availability of PHP00805H3281BBT1
QUANTITY
PHP00805H3281BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H3281BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H3281BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPHP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.28k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H3281BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805H3281BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H3281BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805H3281BBT1
SURGE SUPP 120V BIDIR 8-DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CARDEDGE 70POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 730KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
LI98C THERMAL TAPE 300X300X0.2MM datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 500K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf