Vishay Thin Film PHP00805H3360BBT1
PHP00805H3360BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H3360BBT1
Brief Description
RES SMD 336 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H3360BBT1.pdf
Availability of PHP00805H3360BBT1
QUANTITY
PHP00805H3360BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H3360BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H3360BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)336
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H3360BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805H3360BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H3360BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805H3360BBT1
MOSFET P-CH 20V 2.8A SSOT-6 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IDC CABLE - CKR40S/AE40G/CCE40S datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SRL 133K 20SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT89-3 datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG PURPLE 500' datasheet.pdf
KK200 ED ASSY 2599M08A04 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER PAR 32SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 164.3555MHZ 6-CLCC datasheet.pdf