Vishay Thin Film PHP00805H4321BST1
PHP00805H4321BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H4321BST1
Brief Description
RES SMD 4.32K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H4321BST1.pdf
Availability of PHP00805H4321BST1
QUANTITY
PHP00805H4321BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H4321BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H4321BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H4321BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H4321BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H4321BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H4321BST1
IC OR CTRLR SRC SELECT 16SOIC datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 18POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 261 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 796 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 198MA 2.6 OHM TH datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 300VAC AXIAL datasheet.pdf