Vishay Thin Film PHP00805H64R9BBT1
PHP00805H64R9BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H64R9BBT1
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H64R9BBT1.pdf
Availability of PHP00805H64R9BBT1
QUANTITY
PHP00805H64R9BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H64R9BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H64R9BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H64R9BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805H64R9BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H64R9BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805H64R9BBT1
CONN HEADER 20POS 1MM R/A SMD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 70MA 16.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER BRD/BRD .5MM 22POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 2POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 6.20K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 102MA 9.5 OHM datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf