Vishay Thin Film PHP00805H8450BBT1
PHP00805H8450BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H8450BBT1
Brief Description
RES SMD 845 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H8450BBT1.pdf
Availability of PHP00805H8450BBT1
QUANTITY
PHP00805H8450BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H8450BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H8450BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H8450BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805H8450BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H8450BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805H8450BBT1
RIVET PUSH 0.197" NYLON BLACK datasheet.pdf
CABLE TIE LT HVY 120LB NAT 14.9" datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 14-DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
INDICATOR 110V 12MM PROM BLUE datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 70A datasheet.pdf