Mallory Sonalert Products PK-27A35ERQ
PK-27A35ERQ picture photo
Mfg. Part Number
PK-27A35ERQ
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER 3-24VDC 95DB PNL 3.5KHZ
Datasheet Download
PK-27A35ERQ.pdf
Availability of PK-27A35ERQ
QUANTITY
PK-27A35ERQ Order Process
Ship out your order
Specifications of PK-27A35ERQ
Internal Part NumberEIS-PK-27A35ERQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File3500 Hz Continuous
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesPK
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated12VDC
Voltage Range3 ~ 24V
Frequency3.5kHz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level95dB @ 12V, 30cm
Current - Supply15mA
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
WashableNo
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationQuick Connect Tab - 0.189" (4.80mm)
Size / Dimension36.5mm Dia x 19.5mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PK-27A35ERQ
Related LinksPK-27, PK-27A35ERQ Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
PK-27A35ERQ Details Description
Related parts for PK-27A35ERQ
CONN HEADER 92POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN HOOD D-SUB 15POS PLASTIC datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
IC SWITCH IPS 1CH LOW SIDE DPAK datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 24VOUT 75W datasheet.pdf
RES SMD 120OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 50POS SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
MICRO 31C S 3" WHT JACKS NI datasheet.pdf