Teledyne LeCroy PK1-5MM-101
PK1-5MM-101 picture photo
Mfg. Part Number
PK1-5MM-101
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
SPRUNG HOOK
Datasheet Download
PK1-5MM-101.pdf
Availability of PK1-5MM-101
QUANTITY
PK1-5MM-101 Order Process
Ship out your order
Specifications of PK1-5MM-101
Internal Part NumberEIS-PK1-5MM-101
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / Not applicable
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductOscilloscope Probes
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyAccessories
SeriesPP
TypeTest Clip, Lead, Probe
Accessory TypeSprung Hook
For Use With/Related ProductsLeCroy Passive Probes
Specifications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PK1-5MM-101
Related LinksPK1-5, PK1-5MM-101 Datasheet, Teledyne LeCroy Distributor
PK1-5MM-101 Details Description
Related parts for PK1-5MM-101
VARISTOR 184V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 LOWPWR 8SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 9POS SMD R/A datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 5.3A 61 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V 10% BP 1210 datasheet.pdf
KEYPAD BUTTON datasheet.pdf
0600 STRIP-LINE HDR COINED CNTCT datasheet.pdf
RES 25 OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf