Murata Electronics North America PKGS-25LA
PKGS-25LA picture photo
Mfg. Part Number
PKGS-25LA
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
PKGS-25LA.pdf
Availability of PKGS-25LA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PKGS-25LA Order Process
Ship out your order
Specifications of PKGS-25LA
Internal Part NumberEIS-PKGS-25LA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship PKGS-25LA today.
SeriesPKGS-
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-PKGS-25LA
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksPKGS, PKGS-25LA Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PKGS-25LA Details Description
Related parts for PKGS-25LA
FIXED IND 18UH 5MA 800 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 420MA 380 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 19.1KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 99A datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
SNSW 10.1A 3/16 NONE datasheet.pdf
BUZZ VAC 2.9KHZ CHIME datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 50V 10% BX 1812 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf