Vishay Thin Film PLT1206Z4640LBTS
PLT1206Z4640LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT1206Z4640LBTS
Brief Description
RES SMD 464 OHM 0.01% 0.4W 1206
Datasheet Download
PLT1206Z4640LBTS.pdf
Availability of PLT1206Z4640LBTS
QUANTITY
PLT1206Z4640LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT1206Z4640LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT1206Z4640LBTS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT1206Z4640LBTS
Related LinksPLT1206Z, PLT1206Z4640LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT1206Z4640LBTS Details Description
Related parts for PLT1206Z4640LBTS
RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 72.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FLEX VAC UP ARM FOR XX10 HG datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CLIMATE CONTROL 12-14000BTU datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 25LGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RJI 2X PP GER UMSPR 22/7 1.5M datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 8.1 OHM datasheet.pdf