| Internal Part Number | EIS-PLT2.5I-M20 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Series | PAN-TY® PLT | |
| Packaging | 1000 per Pkg | |
| Wire/Cable Tie Type | Standard, Locking | |
| Bundle Diameter | 2.50" (63.50mm) | |
| Length | 0.808' (246.38mm, 9.70") | |
| Width | 0.145" (3.68mm) | |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) | |
| Tensile Strength | 40 lbs (18.1 kg) | |
| Features | - | |
| Material | Polyamide (PA), Nylon | |
| Color | Black | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | PLT2.5I-M20 | |
| Related Links | PLT2., PLT2.5I-M20 Datasheet, Panduit Distributor | |
 | SF-2194 | RACK SWING FRAME 38"X21.25" BLK | datasheet.pdf | |