Vishay Thin Film PLTT0805Z3970QGT5
PLTT0805Z3970QGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z3970QGT5
Brief Description
RES SMD 397 OHM 0.02% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z3970QGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z3970QGT5
QUANTITY
PLTT0805Z3970QGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z3970QGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z3970QGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)397
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z3970QGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z3970QGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z3970QGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z3970QGT5
MOSFET N/P-CH 20V MICRO8 datasheet.pdf
IC A/D CONV 24BIT MICRPWR 16SSOP datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 20MM datasheet.pdf
RES MO 2W 6.2K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LP38511S-1.8 VREG datasheet.pdf
CAP CER 13PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf