Vishay Thin Film PLTT0805Z6650QGT5
PLTT0805Z6650QGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z6650QGT5
Brief Description
RES SMD 665 OHM 0.02% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z6650QGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z6650QGT5
QUANTITY
PLTT0805Z6650QGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z6650QGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z6650QGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z6650QGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z6650QGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z6650QGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z6650QGT5
IDC CABLE - AKN16A/AE16G/AKN16A datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS .156 POLAR GOLD datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 33POS 2.54MM datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V S-MINI datasheet.pdf