Murata Electronics North America PLY10AN6220R8R2B
PLY10AN6220R8R2B picture photo
Mfg. Part Number
PLY10AN6220R8R2B
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
COMMON MODE FILTERS
Datasheet Download
PLY10AN6220R8R2B.pdf
Availability of PLY10AN6220R8R2B
QUANTITY
PLY10AN6220R8R2B Order Process
Ship out your order
Specifications of PLY10AN6220R8R2B
Internal Part NumberEIS-PLY10AN6220R8R2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,200
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesPLY10
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance6.2mH
Current800mA
DC Resistance (DCR)-
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 60°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.709" L x 0.630" W (18.00mm x 16.00mm)
Height (Max)0.689" (17.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLY10AN6220R8R2B
Related LinksPLY10AN6, PLY10AN6220R8R2B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PLY10AN6220R8R2B Details Description
Related parts for PLY10AN6220R8R2B
CAP CER 0.1UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
RES 68 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 5W T18 datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 32.2VC SMCJ datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 130MA 5.6 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 17.3A 8 MOHM TH datasheet.pdf
2MM SRSW HDR IN HOR SMT B/WAY 2C datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 10A SYNC datasheet.pdf