Powerex Inc. PM50RLB060
PM50RLB060 picture photo
Mfg. Part Number
PM50RLB060
Brief Description
MOD IPM L-SER 7PAC 600V 50A
Datasheet Download
PM50RLB060.pdf
Availability of PM50RLB060
QUANTITY
PM50RLB060 Order Process
Ship out your order
Specifications of PM50RLB060
Internal Part NumberEIS-PM50RLB060
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Configuration3 Phase
Current50A
Voltage600V
Voltage - Isolation2500VDC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PM50RLB060
Related LinksPM50R, PM50RLB060 Datasheet, Powerex Inc. Distributor
PM50RLB060 Details Description
Related parts for PM50RLB060
RES SMD 147 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE USB 1.1 A/B 10' datasheet.pdf
INDICATOR 12V 6MM FLUSH BLUE datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20QSOP datasheet.pdf
FUSE 350A 150V NON STD FAST datasheet.pdf
HN 14.49B CABLE GUARD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 3A 60 MOHM TH datasheet.pdf