NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PMP4501G,115
PMP4501G,115 picture photo
Mfg. Part Number
PMP4501G,115
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Arrays
Brief Description
TRANS 2NPN 45V 0.1A 5TSSOP
Datasheet Download
PMP4501G,115.pdf
Availability of PMP4501G,115
QUANTITY
PMP4501G,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PMP4501G,115
Internal Part NumberEIS-PMP4501G,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductNXP - I²C Interface
PCN PackagingLighter Reels 02/Jan/2014
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor Type2 NPN (Dual) Matched Pair, Common Emitter
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)45V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic400mV @ 5mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max)15nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce200 @ 2mA, 5V
Power - Max300mW
Frequency - Transition250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Supplier Device Package5-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PMP4501G,115
PMP4501G,115 Details Description
Related parts for PMP4501G,115
IC DELAY LINE 5TAP 40NS 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
VARISTOR 50V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.5A 125V datasheet.pdf