Rohm Semiconductor PMR100HZPJU9L0
PMR100HZPJU9L0 picture photo
Mfg. Part Number
PMR100HZPJU9L0
Brief Description
RES SMD 0.009 OHM 5% 2W 2512
Datasheet Download
PMR100HZPJU9L0.pdf
Availability of PMR100HZPJU9L0
QUANTITY
PMR100HZPJU9L0 Order Process
Ship out your order
Specifications of PMR100HZPJU9L0
Internal Part NumberEIS-PMR100HZPJU9L0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.009
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6432 Metric)
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.67mm)