NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PMZ1000UN,315
PMZ1000UN,315 picture photo
Mfg. Part Number
PMZ1000UN,315
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH SOT883
Datasheet Download
PMZ1000UN,315.pdf
Availability of PMZ1000UN,315
QUANTITY
PMZ1000UN,315 Order Process
Ship out your order
Specifications of PMZ1000UN,315
Internal Part NumberEIS-PMZ1000UN,315
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingLighter Reels 02/Jan/2014
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C480mA (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs1 Ohm @ 200mA, 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id950mV @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs0.89nC @ 4.5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds43pF @ 25V
Power - Max350mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-101, SOT-883
Supplier Device PackageDFN1006-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PMZ1000UN,315
PMZ1000UN,315 Details Description
Related parts for PMZ1000UN,315
RES NETWORK 18 RES 39 OHM 24DRT datasheet.pdf
IC SW REG CCFL CONTRAST 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 582K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf