Yageo PNP10VJT-91-270R
PNP10VJT-91-270R picture photo
Mfg. Part Number
PNP10VJT-91-270R
Brief Description
RES 270 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP10VJT-91-270R.pdf
Availability of PNP10VJT-91-270R
QUANTITY
PNP10VJT-91-270R Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP10VJT-91-270R
Internal Part NumberEIS-PNP10VJT-91-270R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.315" Dia x 1.732" L (8.00mm x 44.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP10VJT-91-270R
Related LinksPNP10VJT, PNP10VJT-91-270R Datasheet, Yageo Distributor
PNP10VJT-91-270R Details Description
Related parts for PNP10VJT-91-270R
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIGGER SMART DIL SMD datasheet.pdf
MNTG PAD NYL datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 48SKT CRIMP datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 2 25P 152MM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT datasheet.pdf
LUMAWISE LED HOLDER Z50 LOW PROF datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN datasheet.pdf