Yageo PNP1WVJR-73-27R
PNP1WVJR-73-27R picture photo
Mfg. Part Number
PNP1WVJR-73-27R
Brief Description
RES 27 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP1WVJR-73-27R.pdf
Availability of PNP1WVJR-73-27R
QUANTITY
PNP1WVJR-73-27R Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP1WVJR-73-27R
Internal Part NumberEIS-PNP1WVJR-73-27R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.169" Dia x 0.394" L (4.30mm x 10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP1WVJR-73-27R
Related LinksPNP1WVJ, PNP1WVJR-73-27R Datasheet, Yageo Distributor
PNP1WVJR-73-27R Details Description
Related parts for PNP1WVJR-73-27R
EMITTER IR 860NM 100MA T 1 3/4 datasheet.pdf
SENSOR MOD GEAR TOOTH 1.5 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M12-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 9.1K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf