Yageo PNP400JR-73-22R
PNP400JR-73-22R picture photo
Mfg. Part Number
PNP400JR-73-22R
Brief Description
RES 22 OHM 4W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP400JR-73-22R.pdf
Availability of PNP400JR-73-22R
QUANTITY
PNP400JR-73-22R Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP400JR-73-22R
Internal Part NumberEIS-PNP400JR-73-22R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesPNP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)4W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP400JR-73-22R
Related LinksPNP400J, PNP400JR-73-22R Datasheet, Yageo Distributor
PNP400JR-73-22R Details Description
Related parts for PNP400JR-73-22R
ASSEMBLY 6 POSITION 6 CONTACT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN N JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM SNAPIN IEC 3A datasheet.pdf
CONN SPADE UNINS 10-12AWG #10 datasheet.pdf
L37-3 SHEET 100X100X5MM datasheet.pdf
IC CNTRLR VOLT TRACK 8-MSOP datasheet.pdf
EMULATOR MPSD FOR MS320C3X/C4X datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 4GBIT 800MHZ FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf