Yageo PNP4WVJR-73-33R
PNP4WVJR-73-33R picture photo
Mfg. Part Number
PNP4WVJR-73-33R
Brief Description
RES 33 OHM 4W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP4WVJR-73-33R.pdf
Availability of PNP4WVJR-73-33R
QUANTITY
PNP4WVJR-73-33R Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP4WVJR-73-33R
Internal Part NumberEIS-PNP4WVJR-73-33R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesPNPV
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)4W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.669" L (5.50mm x 17.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP4WVJR-73-33R
Related LinksPNP4WVJ, PNP4WVJR-73-33R Datasheet, Yageo Distributor
PNP4WVJR-73-33R Details Description
Related parts for PNP4WVJR-73-33R
JUMPER-H1500TR/A3049R/H1500TR 8" datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL R/A 15POS datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
Connector Socket 90 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf