Yageo PNP5WVJR-73-270R
PNP5WVJR-73-270R picture photo
Mfg. Part Number
PNP5WVJR-73-270R
Brief Description
RES 270 OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP5WVJR-73-270R.pdf
Availability of PNP5WVJR-73-270R
QUANTITY
PNP5WVJR-73-270R Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP5WVJR-73-270R
Internal Part NumberEIS-PNP5WVJR-73-270R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package500
SeriesPNPV
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP5WVJR-73-270R
Related LinksPNP5WVJR, PNP5WVJR-73-270R Datasheet, Yageo Distributor
PNP5WVJR-73-270R Details Description
Related parts for PNP5WVJR-73-270R
CONN Z-PACK 2MM 216POS R/A PCB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC QUAD CLOCKED D LATCH 16-DIP datasheet.pdf
AMPTRAC I/O 2MM - 6POS MTE 14FT datasheet.pdf
OSC MEMS 75.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf