Yageo PNP7WVJR-73-75R
PNP7WVJR-73-75R picture photo
Mfg. Part Number
PNP7WVJR-73-75R
Brief Description
RES 75 OHM 7W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP7WVJR-73-75R.pdf
Availability of PNP7WVJR-73-75R
QUANTITY
PNP7WVJR-73-75R Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP7WVJR-73-75R
Internal Part NumberEIS-PNP7WVJR-73-75R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.295" Dia x 0.984" L (7.50mm x 25.00mm)