PUI Audio, Inc. POM-1844P-C33-R
POM-1844P-C33-R picture photo
Mfg. Part Number
POM-1844P-C33-R
Manufacturer
Product Category
Microphones
Brief Description
MIC COND ANALOG OMNI -44DB
Datasheet Download
POM-1844P-C33-R.pdf
Availability of POM-1844P-C33-R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
POM-1844P-C33-R Order Process
Ship out your order
Specifications of POM-1844P-C33-R
Internal Part NumberEIS-POM-1844P-C33-R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Audio Products
FamilyMicrophones
SeriesPOM
PackagingBulk
TypeElectret Condenser
Output TypeAnalog
DirectionOmnidirectional
Frequency Range-
Sensitivity-44dB ±3dB
S/N Ratio60dB
Impedance2.2 kOhm
Voltage - Rated2 ~ 10V
Current - Supply500µA
Port LocationTop
Seal RatingNone
TerminationPC Pins
Size / Dimension6.00mm Dia
Height (Max)2.00mm
ShapeCircular
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)POM-1844P-C33-R
Related LinksPOM-184, POM-1844P-C33-R Datasheet, PUI Audio, Inc. Distributor
POM-1844P-C33-R Details Description
Related parts for POM-1844P-C33-R
CONN HEADER 12POS VERT .250 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 12.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
ADD-A-RACK FOR SERIES 60 CABINET datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 50V 3A 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX17502ET datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf