PUI Audio, Inc. POM-2244P-C33-R
POM-2244P-C33-R picture photo
Mfg. Part Number
POM-2244P-C33-R
Manufacturer
Product Category
Microphones
Brief Description
ELECTRET CONDENSER MICROPHONE
Datasheet Download
POM-2244P-C33-R.pdf
Availability of POM-2244P-C33-R
QUANTITY
POM-2244P-C33-R Order Process
Ship out your order
Specifications of POM-2244P-C33-R
Internal Part NumberEIS-POM-2244P-C33-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductElectret Condenser Microphones
Standard Package100
Category Audio Products
FamilyMicrophones
SeriesPOM
PackagingBulk
TypeElectret Condenser
Output TypeAnalog
DirectionOmnidirectional
Frequency Range-
Sensitivity-44dB ±3dB
S/N Ratio60dB
Impedance2.2 kOhm
Voltage - Rated3 ~ 10V
Current - Supply500µA
Port LocationTop
Seal RatingWaterproof
TerminationPC Pins
Size / Dimension6.00mm Dia
Height (Max)2.40mm
ShapeRound
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)POM-2244P-C33-R
Related LinksPOM-224, POM-2244P-C33-R Datasheet, PUI Audio, Inc. Distributor
POM-2244P-C33-R Details Description
Related parts for POM-2244P-C33-R
IC MULTIPLEXER LV 8INP 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 8-32 datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC BUFFER/LINE DRIVER 3ST 48TSSO datasheet.pdf
MOSFET DRIVER 2CH 3.3V 6A 8TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf