PUI Audio, Inc. POM-2246L-C33-LW100-R
POM-2246L-C33-LW100-R picture photo
Mfg. Part Number
POM-2246L-C33-LW100-R
Manufacturer
Product Category
Microphones
Brief Description
MIC COND ANALOG OMNI -46DB
Datasheet Download
POM-2246L-C33-LW100-R.pdf
Availability of POM-2246L-C33-LW100-R
QUANTITY
POM-2246L-C33-LW100-R Order Process
Ship out your order
Specifications of POM-2246L-C33-LW100-R
Internal Part NumberEIS-POM-2246L-C33-LW100-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductElectret Condenser Microphones
Microphones with 100 mm Leads
Standard Package100
Category Audio Products
FamilyMicrophones
SeriesPOM
PackagingBulk
TypeElectret Condenser
Output TypeAnalog
DirectionOmnidirectional
Frequency Range50Hz ~ 16kHz
Sensitivity-46dB ±3dB
S/N Ratio55dB
Impedance2.2 kOhm
Voltage - Rated2V
Current - Supply500µA
Port LocationTop
Seal Rating-
TerminationWire Leads
Size / Dimension6.00mm Dia
Height (Max)2.40mm
ShapeRound
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)POM-2246L-C33-LW100-R
Related LinksPOM-2246L-, POM-2246L-C33-LW100-R Datasheet, PUI Audio, Inc. Distributor
POM-2246L-C33-LW100-R Details Description
Related parts for POM-2246L-C33-LW100-R
WI-ME 8MB SDRAM 4MB FLASH 10 PAK datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG 10.16MM 2DGT ORN CC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE Q datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 850MA 420 MOHM TH datasheet.pdf
FAA/PMA LAMP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.5K OHM 5% 20W datasheet.pdf