Murata Electronics North America POT0101A-1-102-TG
POT0101A-1-102-TG picture photo
Mfg. Part Number
POT0101A-1-102-TG
Datasheet Download
POT0101A-1-102-TG.pdf
Availability of POT0101A-1-102-TG
QUANTITY
POT0101A-1-102-TG Order Process
Ship out your order
Specifications of POT0101A-1-102-TG
Internal Part NumberEIS-POT0101A-1-102-TG
Delivery TimeIn stock, ship POT0101A-1-102-TG today.
SeriesPOT0101A-1
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-POT0101A-1-102-TG
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksPOT0101A, POT0101A-1-102-TG Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
POT0101A-1-102-TG Details Description
Related parts for POT0101A-1-102-TG
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
MODEM V.92 WORLD DATA/FAX datasheet.pdf
FAN AXIAL DUAL 120X76.2MM 12VDC datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf