Vishay/BCcomponents PR03000202709JAC00
PR03000202709JAC00 picture photo
Mfg. Part Number
PR03000202709JAC00
Brief Description
RES 27 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
PR03000202709JAC00.pdf
Availability of PR03000202709JAC00
QUANTITY
PR03000202709JAC00 Order Process
Ship out your order
Specifications of PR03000202709JAC00
Internal Part NumberEIS-PR03000202709JAC00
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.205" Dia x 0.657" L (5.20mm x 16.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PR03000202709JAC00
Related LinksPR0300020, PR03000202709JAC00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
PR03000202709JAC00 Details Description
Related parts for PR03000202709JAC00
CABLE FLAT FLEX 24POS 0.5MM 4" datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 2.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 26AWG .100 BLUE datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 4K EEPROM 8-MSOP datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 2500VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 25VC 0603 datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 16pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
STEEL INNER PANEL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MNT PIN datasheet.pdf