Sensata Technologies/Airpax PR21-62F-7.50A-35336-1-V
PR21-62F-7.50A-35336-1-V picture photo
Mfg. Part Number
PR21-62F-7.50A-35336-1-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET
Datasheet Download
PR21-62F-7.50A-35336-1-V.pdf
Availability of PR21-62F-7.50A-35336-1-V
QUANTITY
PR21-62F-7.50A-35336-1-V Order Process
Ship out your order
Specifications of PR21-62F-7.50A-35336-1-V
Internal Part NumberEIS-PR21-62F-7.50A-35336-1-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesPR
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PR21-62F-7.50A-35336-1-V
PR21-62F-7.50A-35336-1-V Details Description
Related parts for PR21-62F-7.50A-35336-1-V
IDC CABLE - MKR14A/MC14F/MKR14A datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 38POS datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR SOLDER datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOD923 datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 10% 2312 datasheet.pdf
RECHARGEABLE BATT MODULE 24VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC BATT CHARGER LI-ION 49SDSBGA datasheet.pdf
DSUB 9 M CRIMP .154 MH G ZINC datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PHT HANGER datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 5% 1000VDC RADIAL datasheet.pdf