TE Connectivity Potter & Brumfield Relays PRD-3DR4-12
PRD-3DR4-12 picture photo
Mfg. Part Number
PRD-3DR4-12
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
POWER RELAY ASSEMBLY
Datasheet Download
PRD-3DR4-12.pdf
Availability of PRD-3DR4-12
QUANTITY
PRD-3DR4-12 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRD-3DR4-12
Internal Part NumberEIS-PRD-3DR4-12
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRD-3DR4-12
Related LinksPRD-3, PRD-3DR4-12 Datasheet, TE Connectivity Potter & Brumfield Relays Distributor
PRD-3DR4-12 Details Description
Related parts for PRD-3DR4-12
RES SMD 20 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 21.8A 2.8 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IP CORE GBE PCS SGMII ECP2M CONF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 325MA 920 MOHM datasheet.pdf