Sullins Connector Solutions PREC015SACN-RC
PREC015SACN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC015SACN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 15POS
Datasheet Download
PREC015SACN-RC.pdf
Availability of PREC015SACN-RC
QUANTITY
PREC015SACN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC015SACN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC015SACN-RC
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC015SACN-RC
Related LinksPREC015, PREC015SACN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC015SACN-RC Details Description
Related parts for PREC015SACN-RC
CONN CIR FMALE 5POS R/A INLINE datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RESISTIVE & OPTICAL NUT JAM datasheet.pdf
LIGHT CURTAIN FINGER 550MM datasheet.pdf