Sullins Connector Solutions PREC017SAAN-RC
PREC017SAAN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC017SAAN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 17POS
Datasheet Download
PREC017SAAN-RC.pdf
Availability of PREC017SAAN-RC
QUANTITY
PREC017SAAN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC017SAAN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC017SAAN-RC
Number of Positions17
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC017SAAN-RC
Related LinksPREC017, PREC017SAAN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC017SAAN-RC Details Description
Related parts for PREC017SAAN-RC
IC PERIPHERAL DRVR DUAL HS 8-DIP datasheet.pdf
RES 105 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RING VINYL INSUL #3/8 100PC datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 12A 7 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
10 WAY SIL HORIZ SMT PIN HDR datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf