Sullins Connector Solutions PREC017SABN-RC
PREC017SABN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC017SABN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 17POS
Datasheet Download
PREC017SABN-RC.pdf
Availability of PREC017SABN-RC
QUANTITY
PREC017SABN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC017SABN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC017SABN-RC
Number of Positions17
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC017SABN-RC
Related LinksPREC017, PREC017SABN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC017SABN-RC Details Description
Related parts for PREC017SABN-RC
PLUG HOLE NYLON .875" DIA datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT WEDGE 6POS GREEN datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 20% 2910 datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO18 0.100" datasheet.pdf
CABLE STR SGL-END MALE 4POS 1M datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 3POS PNL MT SL datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 325MA 920 MOHM datasheet.pdf