Sullins Connector Solutions PREC027SADN-RC
PREC027SADN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC027SADN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 27POS
Datasheet Download
PREC027SADN-RC.pdf
Availability of PREC027SADN-RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PREC027SADN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC027SADN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC027SADN-RC
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC027SADN-RC
Related LinksPREC027, PREC027SADN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC027SADN-RC Details Description
Related parts for PREC027SADN-RC
CONN HEADER 2POS R/A .100 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 88POS .125 datasheet.pdf
LINE CONDITIONER 600W 4OUT datasheet.pdf
CONN HEADER 46PS DL STR 2MM GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 64POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRY 16.5"L X 14.72"W datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY FO HYBRID LC DUPL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIME CIRCUIT SOT23-5 datasheet.pdf
LED HOLDER PNL MT 5MM NYL BK datasheet.pdf