Sullins Connector Solutions PREC033SAEN-RC
PREC033SAEN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC033SAEN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 33POS
Datasheet Download
PREC033SAEN-RC.pdf
Availability of PREC033SAEN-RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PREC033SAEN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC033SAEN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC033SAEN-RC
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC033SAEN-RC
Related LinksPREC033, PREC033SAEN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC033SAEN-RC Details Description
Related parts for PREC033SAEN-RC
RES SMD 221K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FUSE GLASS 7A 125VAC/VDC 2AG datasheet.pdf
IC LATCH/SHIFT REG 8BIT 16-DIP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.00V SOT23-3 datasheet.pdf
FILTER BAND PASS SAW 1880 MHZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
FERRITE CHIP 33 OHM 1500MA 0805 datasheet.pdf
DIODE SW 1A 1000V 500NS DO204AL datasheet.pdf
MKP 1.5UF 5% 1600VDC DRAWING T2 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf