Murata Electronics North America PRF18BB471RS5RB
PRF18BB471RS5RB picture photo
Mfg. Part Number
PRF18BB471RS5RB
Brief Description
THERMISTOR 470 OHM 0603
Datasheet Download
PRF18BB471RS5RB.pdf
Availability of PRF18BB471RS5RB
QUANTITY
PRF18BB471RS5RB Order Process
Ship out your order
Specifications of PRF18BB471RS5RB
Internal Part NumberEIS-PRF18BB471RS5RB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - PTC
SeriesPosistor®
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C470
Resistance Tolerance±50%
Operating Temperature-20°C ~ 140°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRF18BB471RS5RB
Related LinksPRF18BB, PRF18BB471RS5RB Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PRF18BB471RS5RB Details Description
Related parts for PRF18BB471RS5RB
CAP CER 3900PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RING 16-22AWG #10 RED datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1A TO263-5 datasheet.pdf
P-INK FOR PLOTTER datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 42POS datasheet.pdf
PATCH CABLE RJ45 M/M WHITE 6' datasheet.pdf
CAP TRIM 1-75PF 750V SURF MOUNT datasheet.pdf