Susumu PRG3216P-1150-D-T5
PRG3216P-1150-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1150-D-T5
Brief Description
RES SMD 115 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1150-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1150-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1150-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1150-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1150-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1150-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1150-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1150-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1150-D-T5
TEST POINT PC MINI .040"D WHITE datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN RING 26-22AWG #8 SOLIS datasheet.pdf
IC PREC COMP ULTRA-FAST 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
MNTG PAD NYL datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 15A DO204AR datasheet.pdf