Susumu PRG3216P-1240-B-T5
PRG3216P-1240-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1240-B-T5
Brief Description
RES SMD 124 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1240-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1240-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-1240-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1240-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1240-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1240-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1240-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1240-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1240-B-T5
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC MU2B1 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC CONV A/D 12BIT MONO 48-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 24.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 11.3A 1212-8 datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.65K OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES SMD 126 OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf