Susumu PRG3216P-1271-D-T5
PRG3216P-1271-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1271-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.27K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1271-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1271-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1271-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1271-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1271-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.27k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1271-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1271-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1271-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1271-D-T5
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.3PF 50V 0603 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 28 OLIVE datasheet.pdf
MICRO 25POS SKT 10" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
RES 158 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
LED BLUE/RED CLEAR 4SMD datasheet.pdf
PIN WIRE DISC .3350 MARKED datasheet.pdf
1000UF 250V 30X45MM 105C 2000H datasheet.pdf