Susumu PRG3216P-1652-D-T5
PRG3216P-1652-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1652-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 16.5K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1652-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1652-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1652-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1652-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1652-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1652-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1652-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1652-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1652-D-T5
IDC CABLE - ASC50H/AE50G/ASC50H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
TRANS NPN 32V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 36POS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 2010 datasheet.pdf
JFET P-CH 30V 0.35W TO92 datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 85.5VC SMB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 5.08MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf